Trabzon
  14.12.2020
  143

   

  Binaların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olabilmesi ve yapıların iç ve dış etkenlerden korunabilmesi için izolasyon oldukça önemli bir konudur. Binalara izolasyon yalıtımı yapılmasının en büyük amacı kar, yağmur, soğuk ve sıcak hava gibi olaylardan etkilenmesini engellemektir. Ayrıca zamanla toprağın altından su gelmesini de engeller. Yaşadığımız ev ortamında veya çalıştığımız iş ortamlarında ısı geçişlerini belirli bir düzeyde tutarak ısının aynı denge de kalmasını sağlar. Aynı zamanda şehir içi gibi bir yerde yaşıyorsanız izolasyon sayesinde gürültüden o kadar çok etkilenmezsiniz.

  İzolasyon Ne İçin Kullanılır?

  İzolasyon ısı ve sesin bir yerden başka bir yere geçmesini engellemek amacı ile hazırlanmış malzemeler ile yapılır. Genellikle ısı yalıtımı ısıyı veya sesi evinizin iç kısmında veya dış kısmında tutmaya yaramaktadır. Eğerki bulunduğunuz ortamda çok fazla gürültü oluyorsa ve çok trafik akışı oluyorsa bunun için kesinlikle Trabzon izolasyon sayesinde ses yalıtımı yapılmalıdır. Aynı zamanda kış aylarında bulunduğunuz ortam çok serin ve soğuk oluyorsa bunun için de ısı izolasyonu yapılmalıdır. Ayrıca yaz ayında da sıcak ortamdan şikayetçiyseniz bunun için de ısı yalıtımı şarttır.

  Yalıtım Çeşitleri Nelerdir?

  Ses yalıtımı; bulunulan ortamı Trabzon izolasyon firmaları tarafından ve istenmeyen seslere karşı yalıtarak sesin o ortama gelmesini engeller.

  Isı yalıtımı; ayrı ortamların arasındaki ısı geçişini dengeleyerek olabildiğince sağlıklı bir ortama neden olur.

  Su Yalıtımı; kar, yağmur gibi iklim koşullarından ve zamanla toprak altından sızacak yeraltı sularından korumak için yapılır. Su, ses ve ısı konusunda yalıtımlarla ilgili bilgi almak için firmamızı ziyaret edebilir ve uzman kadromuzda yer alan personellerimizden hizmet alabilirsiniz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?