Tokat
  14.12.2020
  142

   

  Çeşitli yalıtım malzemeleri ile enerjiye set çekmek amaçlı yalıtım yapılmaktadır. Bunun ise bir diğer adına da izolasyon denilmektedir. İzolasyon örnekleri olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımı bulunmaktadır. Yalıtım uygulanan bölgeler sayesinde sesler yalıtım yapılan bölgeye girememektedir. Böylelikle yalıtım sayesinde kimse ses ve gürültüden rahatsız olmaz. İzolasyon çeşidi olarak birçok yalıtım bulunmaktadır. Bunlar ise; dış cephe ısı yalıtımı, çatı izolasyonu, pencere izolasyonu, ses yalıtımı, tesisat yalıtımı ve yangın izolasyonu olmaktadır.

  Dış Cephe Isı Yalıtımı

  Binanın dış bölgesine uygulanan izolasyon sayesinde kış aylarında soğuk havanın içeriye girmesi tamamen Tokat izolasyon sayesinde engellenir. Binalarda hemen hemen %40 oranında Isı kayıpları meydana gelmektedir. Bu nedenden dolayı ısı yalıtımı sayesinde doğalgazınızı az kullanarak maddi açıdan da rahatlamanızı sağlayacaktır. Doğru ve kaliteli bir işçilik ile yapılan ısı yalıtımı oldukça iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.

  Çatı İzolasyonu

  Hemen hemen ısı kaybının %25’lik oranı çatı kısmından kaynaklanır. Bu nedenle çatılarda izolasyon firmaları tarafından ısı yalıtımı yapılmasının yanı sıra ses izolasyonu da yapılmaktadır. Fakat çatıda yapılacak olan izolasyon çatının kullanılacak olan alanına göre farklılık gösterebilir.

  Pencere İzolasyonu

  Pencerelerin ses geçirmesi ve ısı geçirmesinden dolayı mutlaka o bölgelerin izole edilmesi gerekir. Çift camlı bir cam, tek cama göre daha avantajlı ve faydalı olsa da yine de en iyi çözüm izole edilmiş bir cam olmasıdır. Bu sayede tüm bu hususlar dikkate alınarak firmamız bu konuda deneyimli bir ekiple çalışarak müşterilerimize kaliteli ürünlerin kullanımı için hizmet vermektedir.

   

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?