Sivas
  14.12.2020
  137

  Yapılacak olan yalıtım ile ilgili uygulamalarda konutlarda ve işyerlerinde ısıtmayla soğutmayla ilgili giderleri en aza indirmek mümkündür. Gelecek açısından sürdürebilirlik bir yaşam ortamı yaratmak adına alınacak olan izolasyon önlemleri hem çevre duyarlılığına neden olacak hem de bütçeye tasarruf anlamında katkı sağlayacaktır.

   

  İzolasyon Ne Şekilde Yapılır?

   

  Konut ve işyerlerinde Sivas izolasyon firmaları sayesinde birçok önlemler alınabilmektedir. Bunların en başında dış cephe ile ilgili yalıtım yani mantolama uygulamaları gelmektedir. Bunun dışında ısı kayıplarını özellikle %25 oranında bir etkisi olduğu düşünülürse çatı izolasyonlarının da yapılması ısıdan, sesten, sudan ve radyasyon gibi parametrelerden de kurtulabilecektir. Türkiye genelinde genellikle tek cam üzerine kullanılan pencereler çift cam uygulamalarına dönerek ısı kaybında %51 fayda sağlanmasına neden olmuştur.

   

  İzolasyon Neden Gereklidir?

   

  Akustik dengelerin sağlanarak bulunan ortamlarda ses yalıtımlarının yapılması da performans açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle çok katlı binalarda mekanik olarak tesisat yalıtımının yapılmasıIsı kayıplarının en azı indirilmesinde çok önemlidir. Son zamanlarda yangın önlemleri ile ilgili olarak binalarda yapılan o yapılan yalıtımlarda tehlikenin mümkün olduğunca en azı indirilmesi için titiz bir önlem alınmış olmaktadır. Sivas izolasyon uygulamalarının genel tanımına baktığımızda binalardaki su, ısı, buhar difüzyonu, yangın ve ses geçişi gibi dışardan gelebilecek olan bütün fiziksel olayları düzenleyip denetim altına alan bir uygulamalar toplamı diyebiliriz. Tecrübeli ekip çalışma hizmetinden faydalanmak adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?