Şanlıurfa
  14.12.2020
  149

  Evlerde ya da işyerlerinde uygulanan yalıtım çeşitlerinden bir tanesi izolasyon teknikleridir. İzolasyon teknikleri ısı, ses ve enerji kaybının yoğunlaştığı bölgelerde uygulandığında hem maliyetten hem de enerji giriş çıkışından tasarruf edilerek avantajlar sağlanmaktadır. Isı ve ses yalıtımlarında izolasyon önlemleri alınırken özellikle pencereler duvarlar ve tavanlar da bu tekniklerin uygulanması yaşam alanında daha iyi bir konfor elde edilmesine sahip olacaktır.

   

  İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?

   

  Malzemeleri türleri içerisinde cephe kaplamasında kullanılan strafor, cam yünü ya da taşyünü, hafif kabarık bir görünüme sahip olan izolasyon ve ısı yalıtım malzemeleri ile şekillendirile bilinir. Şanlıurfa izolasyon olarak kullandığımız bu malzemeler içerisinde lifli, keçeli ürünler kullanarak tasarlanmış ve havanın küçük ceplere sıkıştırılması ile yalıtımı sağlamasına avantaj sunmaktayız. Özellikle inşaatı tamamlanmış ev ya da işyerlerinde üflemeli selüloz denilen poliüretan malzemeden yapılmış köpük, polyester hammadde kullanılarak yapılmış paspas ve yansıtıcı folyolardan bahsedebiliriz. Bu tarz ürünler özellikle ısı yalıtımında sistem bakımından farklı avantajlar ve dev dezavantajlar sunabilmektedir.

   

  İzolasyon Uygulama Maliyetleri

   

  Şanlıurfa izolasyon firmaları içerisinde alanında uzman bir ekiple sürdürdüğümüz hizmetlerimizden faydalanmayı tercih ettiğinizde bu işlemler yapılırken bütçenize en uygun olan yalıtım malzemeleri ile sizlere hizmet verilecektir.  Dış cephe ya da iç cepheye yapılacak olan uygulama tekniklerine göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Ses yalıtımında da akustik faydalar sağlayabilmek adına yalıtım çok fazla tercih edilen türlerden bir tanesidir. Teknik bilgi ve donanıma sahip bir ekip ile yapmış olduğumuz çalışmalarda ısı enerjisini ve ses enerjisinin tasarrufu amacıyla yapılacak olan izolasyon noktalarının çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Isı yalıtımında genellikle dış duvarlar kullanılırken ses yalıtımında iç duvarlar tercih edilmelidir.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?