Kars
  12.12.2020
  166

  İzolasyon genel anlamı ile bir ortamın diğer ortamdan ayrıştırılması işlemine verilen isimdir. Bir binanın dış ortamın soğuğundan arındırılması, yağmur sularının ortamı etkilememesi için genellikle izolasyon yapılmaktadır. Aynı zamanda çeşitli ticari amaçlar için de izolasyon yapılabilmektedir. İzolasyon çalışmalarında genellikle bir ortamın ya da bir ürünün yalıtılması amaçlandığından kullanım alanı oldukça geniştir.

  Örneğin bir süt tankındaki sütün bozulmaması için genellikle belirli bir sıcaklıkta bekletilmesi gerekir. Bu sıcaklık aynı zamanda sütün içindeki bakteri gibi zararlıların ölmesi için de gereklidir. Bu süt tankında ısıyı korumak için de izolasyon yapmak gerekmektedir. İzolasyonun birbiri ile alakalı olmayan çeşitli amaçları bulunmaktadır.

  Geniş Anlamda İzolasyon

  Dar anlamı ile izolasyon binaların dış cephelerinin yalıtılması anlamını ifade etmektedir. buradaki anlamı ile izolasyon ise çeşitli ilaçların ya da kimyasal karışımların istenilen sıcaklık seviyelerinde saklanması ve transfer edilmesini kapsamaktadır. Kars izolasyon firmaları iş alanına göre bu amaçlardan birisine hizmet edebilmektedir. Günümüzde endüstri alanında ihtiyaç duyulan optimum koşulları sağlama amacı izolasyon teknikleri ile mümkün olabilmektedir.

  Firmamız işletmelerin çeşitli ürünlerini ya da çeşitli kimyasalları, ortamda, tank içinde ya da borular içerisinde istenilen sıcaklıklarda muhafaza edilebilmesini sağlamaktadır. Firmamız yıllardır endüstriyel çözümler geliştirerek firmaların beklentileri karşılamaktadır. Boru içinde hareket ederken belirli bir sıcaklık değerinin altına düşmemesi gereken ve bozulmaması gereken kimyasalların istenilen nitelikleri sürdürmesi firmamız ile mümkündür. Siz de çeşitli ürünlerin bekletme ya da transfer aşamasında bozulmamasını temin etmek için bizden yardım alabilirsiniz. Kars İzolasyon olarak yerinde çözümler sunuyoruz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?