Karaman
  12.12.2020
  134

   

  İzolasyon diğer adı ile yalıtım çeşitli amaçları için binaların, boruların ve yaşam alanlarının dış ortam şartlarından muhafaza edilmesidir. Özellikle son yıllarda ülkemizde gelişen sanayi ve endüstri ihtiyaçları nedeni ile izolasyonun önemi de giderek artmıştır. İzolasyon bu kapsamda endüstride kullanılan çeşitli kimyasallarının olması gereken ortam şartlarında kullanılmasını ifade etmektedir. Aynı zamanda izolasyon ile sıvıların viskozitesi de arttırılmış olur.

  Viskozite kelime anlamı olarak sıvıların bozulmaya karşı direnci olarak ifade edilmektedir. bu anlamı sağlayan çalışmalara ise genel itibari ile izolasyon denilmektedir. Her ne kadar izolasyon denilince genel olarak binaların çatı ve dış cephelerinin kaplanması esas alınsa da sanayi ve endüstri alanında farklı kullanım alanları bulunmaktadır.

  Farklı İzolasyon Teknikleri

  Sanayi ve endüstride kullanılan çeşitli kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasalların gerek tank içinde gerekse de borular içinde yapısının bozulmaması gerekir. Örneğin bazı sıvıların belirli sıcaklık değerlerinde çalıştığı görülmektedir. Bu tür bir dengenin sağlanabilmesi için Karaman izolasyon firmaları çeşitli hizmetleri ön plana çıkmaktadır.

  Firmamız çeşitli amaçları dahilinde ortamların, tank ve depoların izole edilmesi için faaliyetler yürütmektedir. Söz konusu çalışmalar kapsamında kimyasal maddelerin sıcaklık ve nem değerlerini optimum seviyede tutmak için hizmet veren firmamız müşterilerin beklentileri dahilinde hizmetler sunmaktadır. Sizler de ticari işletmeniz için yalıtım çözümleri istiyor iseniz firmamızdan destek alabilirsiniz. Yıllara uzanan deneyimi ile firmamız müşterilerin ne istediğini bilerek hareket etmektedir. Karaman İzolasyon çalışmalarımız ile müşteri beklentilerine göre hareket ediyoruz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?