Diyarbakır
  12.12.2020
  122

  Yaşadığımız konut alanlarında ya da çalışma ortamlarında yaptıracağımız izolasyon uygulamaları soğutma ve ısıtma giderlerini en aza indirmek suretiyle faydalı bir tekniktir. Binalar üzerinde uygulanan izolasyonların bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunların en başında dış cephe ısı yalıtımı gelmektedir. Daha sonrasında çatı ile ilgili izolasyonlar da çok fazla tercih edilir. Pencere ve cam kenarlarına yapılacak olan izolasyon günümüzde önlem amacı ile yapılan uygulamalardan bir tanesidir. Binalar içerisindeki akustik dengenin sağlanması için yapılan ses yalıtımları da uygulanması en fazla olan yalıtım çeşitlerindendir. Bunun dışında tesisat ve yangın yalıtımı da Diyarbakır izolasyon çeşitleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden bazılarıdır.

   

  İzolasyon Neden Gereklidir?

  Dış cephe izolasyonlarında yüzey büyüklükleri ne kadar fazla ise o oranda kayıp yaşanmaktadır. Bu ısı kayıplarının önüne geçmek adına doğru malzeme ve doğru işçilik sayesinde yapılacak olan uygulamalarla kaçaklar önlenecek ve %50 ile %60 oranında bir tasarruf sağlanıp hem ülke hem de aile ekonomisine katkıda bulunacaktır. Çatılarda yapılacak olan izolasyonlarda ise su, buhar, ısı ve ses yalıtımları sağlanmış olacaktır. Binalarda bulunan camlar da şayet tek cam kullanılmış ise ısı ve ses kaybı %100 çift cam kullanılmış ise %50 oranında bir düşüş sağlamaktadır.

   

  İzolasyon Ne İşe Yarar?

  Binalara dışardan ya da içerden gelebilecek olan ses ve ısı dalgalanmalarından binaların etkilenmemesini sağlar. Son yıllarda yapılan gelişmelerle yangın esnasında hasarın az dereceyle Atlatılması adına yapılan yangın yalıtımları da titizlikle uygulandığında çok olumlu sonuçlar doğurmaktadır.  Diyarbakır izolasyon firmaları arasında en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?