Denizli
  12.12.2020
  125

  İnsanların kafasında izolasyon ile ilgili hatalı düşünceler yer almaktadır. Bunların en başında ısı ve ses kayıplarının pencere ve çatılardan yaşandığıdır. Halbuki mühendisler tarafından belirlenen bir gerçek var ki oda enerjisel anlamda ısı ve ses kayıtları en çok geniş yüzeylerden oluşmasıdır. Bu anlamda çevresel etkileri düşünülerek Denizli izolasyon tasarruf edilmek isteniyorsa, çatılarda ve pencerelerde yapılacak olan yalıtım çalışmalarını sonrasında dış cephenin de kesinlikle izole edilmesini önermektedir.

   

  İzolasyon Önemi

  Çevresel faktörler göz önünde bulundurulduğunda dünya çapında yaşamış olduğumuz enerji kayıplarının en aza indirgenebilmesi için ve bireysel olarak elektrik fiyatlarının bütçeye herhangi bir zarar vermemesi için yalıtım yapılması çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca Denizli izolasyon firmaları tarafından yapılmış olan ses ve ısı yalıtımları bulunan binaların insanlar tarafından tercih edilebilirliği de çok yüksektir. Daha az yakıt kullanarak çevresel anlamda küresel ısınmanın önüne geçmek için ve maddi anlamda da hem kendi ekonomimize hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak için yapılması çok önemli bir yer teşkil etmektedir.

   

  İzolasyon Maliyetleri

  Isı yalıtımı yapılan bir binaya ilk etapta harcanan paranın 3 yıl gibi bir kısa sürede geri dönüşü olduğu bilinmektedir. Mevsimsel özellik fark etmeksizin yapılacak olan ısı yalıtımlarında dış cepheye harcanan mantolama bedelleri aslında bütçemize yapacağımız en büyük iyiliklerden birisidir. Sadece ısı değil su izolasyonu da binaların uzun yıllar verimli bir şekilde kullanılması açısından ve yıpranmaması açısından önemlidir.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?