Bartın
  11.12.2020
  140

  Bartın izolasyon ısı kaybının fazla olduğu çok katlı binalarda ısı yalıtımı yapılmasının yanı sıra ses ve tesisat yalıtımlarını da yapıyor. Yalıtımlar binaların özelliklerine ve hangi amaçla yapılacağına uygun olarak gerçekleştiriliyor. İzolasyonda kullanılacak malzemelere de binanın yapısı göz önünde bulundurularak karar veriliyor. Trafiğin yoğun olduğu işlek caddelerdeki binalarda ses yalıtımı yapılması kaçınılmaz olabiliyor. Trafiğin yarattığı gürültünün binalara girmesi ses yalıtımı ile engellenmiş oluyor.

  İzolasyon Nedir?

  İzolasyon bir yerden başka bir yere ısı ve sesin geçmesini engellemek için yapılıyor. İzolasyon aynı zamanda binaların dış yüzeylerine yapıldığında binaları dış etkilere karşı koruyarak uzun süre eskimeden kalmasını sağlıyor. Isı yalıtımları dış yüzeylere yapılabildiği gibi çok katlı binalarda veya çift pencereye sahip evlerde pencerelere ve çatılara da uygulanabiliyor. Özellikle pencerelerde çok fazla ısı kaybı gerçekleşen binalarda bunun önüne geçilebilmesi için ısı izolasyonu yaptırılarak kış aylarında daha sıcak ve yaz aylarında daha serin ortamlar sağlanıyor.

  İzolasyon Çeşitleri

   Bartın izolasyon firmaları binaların ihtiyaçlarına yönelik farklı çeşitlerdeki izolasyon uygulamalarını yapıyorlar. İzolasyon çeşitleri ısı, ses, yangın ve tesisat olarak sıralanabilir. Isı yalıtımı ısı kaybını önlemek; ses yalıtımı ise gürültünün azaltılması için yapılırken tesisat yalıtımı genellikle tasarruf amacıyla yapılıyor. Kolay ısınan ve kolay soğuyan binalar tesisat yalıtımı sayesinde mümkün oluyor. Yangından da koruyan izolasyon çeşitlerini uygulayan firmamız uzman çalışanlarıyla profesyonel hizmet veriyor.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?