Ardahan
  11.12.2020
  120

  Ardahan izolasyon ısı ve sesin bir alandan başka bir alana geçmesini engelleyebilmek amacıyla farklı malzemeler kullanılarak farklı alanlarda yalıtım işlemi uyguluyor. Yalıtım ısı ve ses için olabildiği gibi yangınları engellemek için de yapılabiliyor. İzolasyon çeşitleri ise ısı yalıtımı, ses yalıtımı, tesisat yalıtımı olarak sayılabilir.

  İzolasyon Neden Tercih Edilir?

  İzolasyonların en çok kullanılma amacı ise kışın evlerin daha sıcak olmasını sağlamaktır. Isı kaybı en fazla pencerelerde ve binaların dış yüzeylerinde gerçekleşir. Bunun önüne geçebilmek için pencere ve dış yüzeylere farklı malzemeler kullanılarak yalıtım yapılır. Ses yalıtımı da özellikle trafiğin yoğun olduğu işlek caddelerdeki binalar için gerekli oluyor. İçerideki sesin dışarıya çıkmasını, dışarıdaki sesin de içeriye girmesini engelleyebilmek için yapılan ses yalıtımları sayesinde trafiğin yarattığı gürültünün rahatsızlık vermesinin önüne geçiliyor.

  İzolasyon Çeşitleri

  Ardahan izolasyon firmaları farklı şekillerde izolasyon uygulamaları yapıyor. Bu izolasyon işlemleri pencerelerde, çatılarda, çatı katlarında, binaların dış yüzeylerinde uygulanabiliyor. Özellikle çok katlı binalarda ısı kaybı daha fazla olur ve bu binaların dış yüzeylerine yapılacak olan ısı yalıtımı ısı kaybının önüne geçer. Çatılarda da uygulanan ısı yalıtımı düz çatılar için uygundur. Bazı çift pencereli binalarda da çok fazla ısı kaybı olabiliyor. Bunun için pencerelere uygulanan ısı yalıtımı sayesinde kış aylarında daha sıcak ve yaz aylarında daha serin ortamlar elde edilerek enerjiden tasarruf edilmiş oluyor. Firmamız izolasyon işlemlerini uzman kişilerle profesyonelce yaparak kaliteli malzeme kullanımını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet vermekteyiz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?