Adana
  11.12.2020
  180

  Adana izolasyon sayesinde soğuk havalarda veya iklimlerde binalardaki ısı kaybı önleniyor. Soğuk havalarda evleri sıcak tutmasının yanında, sıcak havalarda da dışarıdaki sıcak havanın içerinin sıcağını daha da arttırmasına engel olacak ve daha serin bir ortam sağlayacaktır. Bir eve yapılan izolasyon sayesinde enerji tasarrufu, maliyetten tasarruf sağlanırken aynı zamanda konforlu bir ortam da sağlanmış olur. İzolasyon yapılırken önemli olan şey ne amaçla yapıldığıdır. Tasarruf amacıyla yapılan izolasyonlarda pencere ve çatılara değil dış cephe duvarlarına yapılması daha doğru olacaktır.

  İzolasyon Nasıl Yapılır?

  İzolasyon, duvar, çatı ve zemin yalıtımı anlamına gelen ve izolasyon yapılacak yerde ısı yalıtım levhası kullanılarak bu levhaların duvara, çatıya veya zemine sabitlenerek yapılır. Duvarlar, çatılar veya zeminler için yapılacak izolasyon işlemlerinde farklı izolasyon malzemeleri kullanılır. İçi boş veya oyuk duvarlara yapılacak izolasyonda, etkiyi arttırmak için strafor köpükler gibi ek olarak mantolama hizmetleri de verilir. Düz çatılar için de çatı izolasyonu uygulanabilir. Zeminlere yapılan izolasyonlarda özel izolasyon önlemleri gerekebilir bunun nedeni ise zeminin ahşap veya beton olmasıdır. Firmamız bu konularda profesyonel bir ekiple çalışarak sizlere kusursuz bir hizmet vermektedir.

  İzolasyonda Kullanılan Malzemeler

  Adana izolasyon firmaları farklı çeşitlerdeki malzemeleri kullanılarak binaların izolasyonlarını yapıyorlar. Binalar için yapılan ısı yalıtımı ve dış cephenin kaplanması için strafor polistren köpükler gibi termoplastik malzemeler kullanılır. İzolasyon yapan firmalara göre farklılık gösteren malzemeler, izolasyonun yapılacağı ortama göre de değişebiliyor.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Sanat İzolasyon
  Sanat İzolasyon
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?